Wyjazdowy niezbędnik – WAKACJE

Wyjazdowy niezbędnik w pigułce według Pets Planet
Były już filmy o niezbędniku wyjazdowym – teraz coś do czego łatwo można wrócić i zrobić screena!

Plany wakacyjne są… Ty mniej więcej wiesz co ze sobą zabierasz ale.. patrzysz na swojego psa i zastanawiasz się czego potrzebujesz, aby wspólny czas był spędzony przyjemnie, a przede wszystkim bezpiecznie…

Przygotowaliśmy krótką listę rzeczy, które będą Ci niezbędne na wyjazd z psem!

Zacznijmy od JEDZONKA – musi być to stała karma Twojego pupila, wyjazdy nie są dobrym momentem na zmianę diety (nikt nie chce brzuszkowych rewolucji ani Ty ani Twój pies)! Nie zapomnij też o miskach!

Przy wysokich temperaturach niezbędne jest regularne podawanie wody do tego przyda Ci się butelka na wodę z miską lub teleskopowa silikonowa miseczka.

Zawsze miej przy sobie ulubione smaczki psa, postaw na takie które na pewno się nie zepsują pod wpływem temperatury!

Jeżeli Twój pies ma problem z innymi miejscami zabierz mu coś co będzie przypominać dom, jego kocyk, legowisko, ulubione zabawki. Na rynku dostępne są też preparaty relaksujące.

Jeżeli chodzi o ochronę przed owadami i kleszczami to pamiętaj o środkach, które regularnie używasz przy swoim psie (obroża, tabletka, krople), warto zainwestować w dodatkową ochronę, może być to Bugs spray od Pokusy lub Against Ticks Ducklove. Zawsze po powrocie do kwatery czy hotelu sprawdź swojego psiaka dokładnie, możesz do tego użyć klejącą rolkę do ubrań!!

Apteczka co powinno się w niej znajdować? Haczyki do wyciągania kleszczy, bandaż elastyczny, gazik, krem na łapki, węgiel aktywny, coś zaciskowego, rękawiczki jednorazowe, wodę utlenioną, codzienne leki psa jeżeli takowe przyjmuje. Wyszukaj w Internecie adres polecanego weterynarza w okolicy Twojego miejsca wypoczynku – przezorny zawsze ubezpieczony!

Kiedy wybieracie się razem na plażę, zabierzcie coś przeciwsłonecznego (np. namiot, parasol), aby pies mógł leżeć w cieniu, ręcznik, linkę minimum 10metrową, aby zawsze mieć go pod kontrolą. Nigdy nie wciągaj na siłę psa do wody! Doceniaj małe kroczki i ciesz się nimi!

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci z organizacją wyjazdu! Napiszcie czy Wasze psy też zawsze mają większe torby wyjazdowe od waszych?