Wiosenny psi niezbędnik

Wiosenny psi niezbędnik? Co to takiego? Wyjaśniamy!

Wiosna tuż tuż a co za tym idzie, chętniej decydujemy się na jakieś aktywności na świeżym powietrzu. Oprócz własnego przygotowania do spaceru czyli wygodnych butów i kurtki musimy pamiętać o naszym czworonogu. Zapraszamy do wpisu, w którym powiemy co powinien zawierać wiosenny psi niezbędnik.

1. Zabezpieczenie przed kleszczami

Przypominamy, że nie ma czegoś takiego jak sezon na kleszcze! Te pasożyty żyją cały rok i czekają na okazję, aby pożywić się na psie lub kocie. Swojego pupila musisz zabezpieczać cały rok! Istnieje kilka skutecznych metod zabezpieczających przez pasożytami. Poniżej zostaną przedstawione te metody, a także opowiem o tym w jaki sposób działają.

  • Obroże przeciwpasożytnicze – zawierają aktywne składniki, które zabija dorosłe pchły i ich larwy, a także odstrasza i zabija wszystkie stadia rozwojowe kleszczy. Składniki działają poprzez kontakt bezpośredni, kleszcz nie musi wbić się w naszego zwierzaka, aby zginął.
  • Krople przeciwpasożytnicze– na rynku istnieje, wiele rodzajów kropelek na pchły i kleszcze, różnią się one od siebie substancją aktywną. Przeważnie zakrapianie psa czy kota, musi być powtarzalne co około 1 miesiąc. Po zastosowaniu kropli na skórę, gromadzi się on w gruczołach łojowych i mieszkach włosowych i jest uwalniany na powierzchnię skóry z wydzielanym łojem. Krople nie przenikają do krwiobiegu. Uwalnianie substancji czynnych w ten sposób umożliwia ich uwalnianie przez dłuższy czas, nie likwiduje go np. strzyżenie czy kąpanie psa.
  • Spraye na kleszcze te produkty coraz częściej zyskują popularność. Są to naturalne produkty! Idealnie sprawdzają się jako dodatkowy sposób na zabezpieczenie czworonoga przed kleszczami. Przed każdym spacerem należy dokładnie, a także obficie popryskać swojego pupila (i siebie!). Na sierści tworzy się zapachowa warstwa ochronna, która odstrasza niechciane pasożyty (w tym komary i muchy). Spraye które polecamy to: Bug’s Spray z Pokusy i Againts Ticks z Ducklove.
  • Oleje na kleszcze to kolejny naturalny preparat dla psów dorosłych, utworzony na bazie olejków eterycznych. Po aplikacji tworzy na ciele powłokę o zapachu, którego nie tolerują kleszcze, komary, a także inne insekty. Należy codziennie, przez okres 2-3 tygodni skrapiać psa wzdłuż linii grzbietu. Następnie produkt należy stosować raz w tygodniu.
  • Czystek turecki na przestrzeni kilku ostatnich lat stał się bardzo popularny. Czym jest i jak się go stosuje? To roślina, która pozyskiwana jest z gleb wulkanicznych w Turcji, uprawiana w tej sposób pozyskuje ogromną ilość substancji zapachowych, a przede wszystkim olejków eterycznych! Olejki eteryczne tworzą na psie barierę zapachową, odpychając tym samym pasożyty.

Zabezpieczając swojego pupila przed kleszczami minimalizujesz ryzyko chorób, które przenoszą!

Wiosenny psi niezbędnik to także akcesoria spacerowe!

2. Akcesoria spacerowe

Pakujesz plecak na spacer i nie jesteś pewny co możesz spakować? Na pewno PRZYSMAKI DLA PSA! Musisz mieć coś czym nagrodzisz swojego pupila za dobre zachowania. Warto zainwestować w butelkę podróżną, a także w jakiś mały kocyk na którym możecie odpocząć. W celu nauki odwoływania niezbędna będzie Ci linka treningowa, a jeżeli używasz to kliker i gwizdek. Dbajmy o środowisko, dlatego pamiętaj o woreczkach na odchody, a także w celu zabezpieczenia siebie i pupila przed pasożytami zewnętrznymi wrzuć spray na kleszcze.

Wiadome, że niezbędny będzie Ci komplet spacerowy: obroża, szelki i smycz! Na rynku istnieje wiele wartych uwagi akcesoriów! Zachęcamy żebyś poszperał na naszej stronie. A czy wiesz czym jest Yellow Project? To inicjatywa mająca na celu pokazanie ludziom dookoła, że TWÓJ pies potrzebuje przestrzeni i nie lubi być dotykany. W tym celu stosuje się żółte dodatki, żółte smycze, wstążki itd. Firma Dingo stworzyła całą gamę akcesoriów, które pomogą Ci zachować przestrzeń podczas spaceru.

3. Jak poprawnie mierzyć psa?

Czy wiesz jak poprawnie zmierzyć swojego psa, aby wybrać dla niego akcesoria? Jeżeli chodzi obrożę wystarczy Ci obwód szyji Twojego psa. Co do szelek będą potrzebne aż 3 wymiary. Do tego celu posłużyliśmy się grafiką (źródło: megara). Mamy nadzieję, że wszystko będzie dla Ciebie jasne i zrozumiałe! 🙂

To tyle od Nas! Życzymy bezpiecznych i miłych wiosennych spacerów!

Pisała dla Was – Pamela 🙂