PIES NIEJADEK

Dość często spotykamy się z tym, że nasi klienci mają problem jakim jest długotrwały brak apetytu u ich psiaka, próbują nawet zmienić karmę, aby dostosować się do gustów pupila jednak niejednokrotnie nawet to nie przynosi efektu, więc co dalej?

Na początek trzeba rozpatrzeć wszystkie aspekty zdrowotne pieska, czy jego niechęć do jedzenia nie jest związana z jakimiś chorobami i złym samopoczuciem. Znamy swojego przyjaciela i wiemy jak zachowuje się w danych sytuacjach, jeśli przeczuwamy, że coś nie gra warto udać się z nim do specjalisty.

Jednak jeśli zdrowotnie jest z nim wszystko dobrze, możemy nieco poeksperymentować! 😊

Warto pamiętać, że karma, która jest podawana psiakowi powinna zawierać dużą ilość mięsa i jak najmniej wypełniaczy, takie posiłki są zdecydowanie bardziej wartościowe. Dieta powinna być zróżnicowana, jeżeli pies dobrze reaguje możemy podawać mu karmę suchą na zmianę z karmą mokrą.

Dość często spotykane jest powszechne znudzenie posiłkiem! Tak dokładnie! Pies może być znudzony swoją miską i posiłek przestaje być dla niego zwyczajnie atrakcyjny! W takiej sytuacji można pomyśleć o zabawkach na przysmaki! Maty węchowe, w których możemy poukrywać chrupki, piłki kulki w różnych rozmiarach od 7cm do 15cm, z których wypadają chrupki, a przy tym zabawa jest nie z tej Ziemi!

Niektóre psiaki lubią dostawać nagrody! Dlatego posiłek, możemy przemycać w wydawaniu komend!

„Łapka, chrupek, łapka, chrupek, leżeć, chrupek”


Ważne, aby komendy były wydawane w odpowiednim odstępie od podania chrupka, by uniknąć zadławienia!

A może Twój pies ma problem z gryzieniem? Jest seniorem? Warto spróbować karmy półmiękkie, które są bardzo wilgotne a do tego zawierają duże ilości mięsa np. Alpha Spirit Multiprotein.

Co jeśli żadne z tych metod nie działają?

Istnieje jeszcze możliwość zwiększania smakowitości karmy do tego śmiało możemy użyć oleju z łososia np. firmy POKUSA, BRIT, BIOFEED. Olej z łososia ma także inne pożyteczne właściwości takie jak zwiększenie odporności czy poprawa kondycji skóry i sierści.

Dajcie znać czy dzięki naszym sposobom Wasz piesek zaczął jeść! 😊 A jeśli nie razem wymyślimy coś innego!