Naturalne przysmaki, które pokocha Twój pies

Dieta psa powinna być zbilansowana i kompletna, ale gdy chcemy aby nasz psiak miał też odrobinę przyjemności w życiu i pozwolił sobie na przysmaczek powinniśmy zdecydować się na coś naturalnego. Dzisiejszy post będzie dotyczył NATURALNYCH przysmaków, które warto wybrać dokonując wyboru smaczków, dlatego, że mają ode pozytywny wpływ na życie i zdrowie naszego psiaka.

Mamy dla Was kilka propozycji, które krótko opiszemy.

Żwacze

Czym tak właściwie są żwacze? To nic inne jak żołądki. Sklepy zoologiczne oferują najczęściej żwacze jagnięce i wołowe, można znaleźć je w formie zmielonej i w kawałkach, wybór zależy już od Was – czy wolicie podać psiakowi z karmą jako naturalny wypełniacz, czy jako przysmak pomiędzy posiłkami. Żwacze są jednym z naturalnych przysmaków, które można podawać psu niemal codziennie. Głównie wskazane są psiakom, które cierpią na dolegliwości związane z ubogą florą bakteryjną, dlatego też ten przysmak będzie odpowiedni nawet dla psów z nietolerancjami pokarmowymi. Dodatkowo należy wspomnieć, że regularnie podawane żwacze przyczyniają się do pobudzenia apetytu naszego czworonoga 😊

Płuca

Rynek oferuje nam wiele typów płuc m.in. płuca wołowe, płuca królicze czy płuca jagnięce. Każde z nich ma inny rodzaj białka – dlatego nie powinniśmy bać się próbować każdego po kolei. Płuca są świetnym gryzakiem dla małych, średnich i dużych psów. Można je podawać pomiędzy posiłkami, a także w ramach nagrody za dobrze wykonany trening. Płuca charakteryzują się wyjątkową strukturą, ponieważ są względnie twarde ale chrupiące. Psy z alergiami pokarmowymi powinny zacząć swoją przygodę z płucami od płuc króliczych, które są bardzo delikatne i miękkie.

Skóry

Bardzo fajną alternatywą sztucznych gryzaków są właśnie naturalne skóry. Oferta firmy Milord jest bardzo obszerna jeżeli chodzi o ten typ przysmaków. Mamy do wyboru skóry wołowe, wieprzowe, z dzika, z jelenia, z sarny w kilku wariantach wagowych, najlepiej na próbę skłonić się ku opakowaniach ok. 100 gramowych – każdy psiak może zareagować inaczej. Skóry są twardym gryzakiem, są bezpieczne ponieważ nie pękają (w przeciwieństwie do kości). Warto wybierać skóry suszone, ponieważ nie zawierają one zbędnych tłuszczy. Pies potrzebuje nawet kilkudziesięciu minut, aby poradzić sobie z taką nagrodą. Dodatkowo z opinii naszych klientów stacjonarnych wiemy, że skóry radzą sobie z czyszczeniem zębów czworonogów! Zobaczcie jak niewiele potrzeba, aby Wasz psiak miał piękny uśmiech.

Wątróbka królicza

Jednym z ciekawych produktów jest także wątróbka królicza, która jest bardzo delikatna i krucha. Nadaje się dla każdego psiaka, jednak jak wiemy mięso królicze jest wskazane dla alergików, dlatego nie bójcie się jej podawać. Wątróbka jest bogata w żelazo, dlatego wskazane jest rozważne rozpieszczanie psiaka jej delikatnością.

Uszy

Uszy wołowe, uszy wieprzowe, uszy królicze, małe czy duże? Rynek oferuje szeroki wachlarz tych gryzaków, dają zajęcie naszemu psiakowi na kilka minut. Psiak może je lizać, gryźć, ssać i każdy z tych sposobów przyczyni się do jego dobrego samopoczucia bo jak wiemy lizanie i gryzienie uspakaja 😊

Tchawica

Twój pies ma problemy ze stawami? Oto przysmak dla niego. Tchawice mają bardzo wysoką zawartość kolagenu, dlatego są polecane właśnie dla psiaków z problemami stawów bądź dysplazjami. Gryzak jest odpowiedni dla psa każdej wielkości.

To tylko kilka z naszych propozycji, śledźcie nas by być na bieżąco z nowościami! Niebawem więcej ciekawych informacji.